Rekordzista Polski

w jeździe na kropelce

O zespole

„Opowieść o Iron Warriors Team to nie jest historia o zwycięzcach z pierwszych stron gazet, to nie jest ekipa mechaników z Formuły 1 świecąca triumfy na podium- oblewając przy tym siebie i publiczność szampanem. To historia o marzeniach i spełnianiu, urzeczywistnieniu własnych pragnień”

Spides’s Web, Paweł Okopień

Jesteśmy studentami Politechniki Łódzkiej, którzy łączą poznawaną teorię z praktyką, przy budowie najoszczędniejszego pojazdu w Polsce. Ma on za zadanie przejechać jak najdłuższy dystans na jednym litrze paliwa. Działamy od 2012 roku i do tej pory wzięliśmy udział aż w 8 eco- maratonach na terenie Europy! Każdego roku naszym głównym celem jest udział w prestiżowych zawodach Shell Eco- marathon Europe, jednak od 2015 roku staramy się sprawdzać swoje możliwości na innych zawodach.

 

Shell Eco-marathon

Shell Eco-marathon to zawody, które organizowane są na 3 kontynentach. Europejska edycja tych  zawodów odbywa się już od ponad 30 lat! Nasz zespół do tej pory wziął udział w 4 edycjach. Podczas konkursu nie liczy się prędkość, ale innowacyjne rozwiązania, które pozwalają znacznie obniżyć zużycie paliwa. Studenci z całej Europy samodzielnie projektują, konstruują oraz modernizują pojazdy, które dzięki aerodynamicznemu kształtowi, niskim oporom toczenia oraz niewielkiej masie potrafią przejechać tysiące kilometrów na jednym litrze paliwa.

Media społecznościowe

Możesz znaleźć nas także na poniższych portalach społecznościowych :)